Blog
0
Віталій Запека

Віталій Запека: Коротко про мої книжки (для моїх нових читачів)

ЦУЦИК.
Найпопулярніша моя книжка. За чотири роки 10 перевидань. Дуже емоційний роман в якому ми, Люди, показані очима собачки-дворняжки. Погляд на нас ніби зі сторони через призму війни. Сміх, радість, біль, переживання гарантовані.
Іноді мені здається що я з емоційністю трохи перестарався – надто сильно книжка чіпляє читачів “за живе”

ГЕРОЇ, ХЕРОЇ ТА НЕ ДУЖЕ.
Написана по моїм нотаткам з початку АТО. Я окремо записував смішне, недолуге і з часом виявив що матеріалу назбиралося на цілу книжку. Роман частково автобіографічний.Там де Головний герой щось накоїв чи у щось вляпався – то я. Там де щось корисне чи героїчне – то мої побратими. Книжка про початковий період АТО. Коли бухгалтери, фотографи, просто погано навчені цивільні з куцим озброєнням зупинили ворога й навіть доволі суттєво погнали геть. З подивом побачив що з часу Вторгнення мало що змінилося й спостерігаю те що і в 15-му. Хіба що добробатів, як таких, вже не існує.
По роману в Дніпровському національному театрі поставлена вистава. Позицинюється як “наш український Швейк”. Щодо такого порівняння заперечую. Але сатири та смішного дійсного багато.

АБСУРД
Моя Головна книжка, як я вважаю, на цей час. По жанру сатирична, або, якщо бажаєте, іронічна антиутопія. Кожні кілька сторінок все перевертається з ніг на голову. Несподівані сюжетні повороти один за одним. Приховані думки, до яких вдумливому читачу ще потрібно “докопатися”. Як кажуть читачі “при другому перечитанні помічаєш що пропустив інакше і книжка здається іншою”.
Загалом гіпотетична ситуація, на жаль, стала в нинішній Україні реальністю. Де в чому книжка стала пророчою.

ПОЛІНКА
Найсмішніша та найсвітліша книжка в Світі. Недаремно отримала премію ім. Всеволода Нейстайко. Написана від імені дівчинки якій “без одного пальчика долоня років”. Дитяча безпосередність в спілкуванні з дідусем-розбишакою. Дійсно цікава і дітям, і батькам і більш старшому поколінню. Дехто сприймає як інструкцію з виховання. Знаю читачів які за описаною методою дійсно навчили свої чад писати та рахувати. Жити та вчитися весело – головне кредо книжки. В ній дуже багато Щастя.

БАБАХ НА ВСЮ ГОЛОВУ
Перші кілька днів Вторгнення для всіх, без виключення, українців були шокові. Особливо дісталося жителям прикордонних міст та населених пунктів. Потім ми вже оговталися. Потім, з першими успіхами у відсічі навали рашистів, зросла впевненість що вистоїмо. Вже таких “перших днів” не буде ніколи. В тому їх унікальність. І саме тому їх варто описати й запам’ятати назавжди бо вони не повторяться вже ніколи. В повісті немає ні географічних назв ні жодного імені. Це може бути Харків, Чернігів, Сумщина тощо. І прототипом можете бути саме Ви – образ Головної героїні збірний. Записаний зі своїх спостережень, з дописів моїх френдів в ФБ.
Повість написана від імені “щойно пенсіонерики”. Жінки-Агінь, яка дійсно здолає будь-яку перешкоду.
Ще в книжці опубліковані мої нариси та розповіді різних часів. Одна з розповідей літературною критикою визнана як “перлина сучасної української короткої прози”

ПОЛІНКА В КРАЇНІ ДУРНИЦЬ
Деякі читачі сприймають як продовження “Полінки”, але то не так. Це окрема історія в якій з першою “Полінкою” спільне лише те, що там знову написано від імені 5-ти річної дівчинки. Моєї улюбленої онуки. Гра слів, пригоди, смішне, сатиричне. Вже перші читачі порівнювали з “Алісою в краєні чудес” Кєрола. І знову з тим цілковито не згоден. То зовсім інше.
Книжка, знову таки, позавікова – цікава буде дітям, а дорослі, які будуть читати книжку перед сном дітворі, будуть мати привід для думок.

Віталій Запека

Залишити відповідь